reklam
hava 14° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,5035 % % 0.13
EURO 34,8768 % % 0.29
GRAM ALTIN 2.476,03 % % 0,56
ÇEYREK A. 4.048,30 % % 0,56
BITCOIN 2.019.079 % -3.926
SON DAKİKA
Google News

ADIM ADIM 2023, İL İL ANADOLU PROGRAMI KAYSERİ’DE YAPILDI

Son Güncelleme :

29 Kasım 2021 - 13:10

/ 39 views kez okundu.
ADIM ADIM 2023, İL İL ANADOLU PROGRAMI KAYSERİ’DE YAPILDI

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla başlayan ‘Adım Adım 2023, İl İl Anadolu’ Programı Kayseri’de gerçekleştirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin ‘Anadolu’da ayak basmadık yer bırakmayacağız’ sözleriyle startını verdiği ‘Adım Adım 2023, İl İl Anadolu’ Programı Kayseri’de MHP Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, MYK Üyeleri Emrullah Türe ve Uğur Öztürk, MDK Üyesi Emin Alper Öztürk’ün katılımı ile gerçekleştirildi.  Katılımcılar, Kayseri’de teşkilatları ve halkı dinledi. Programda konuşan MHP Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy; “Biz milletin iradesinden kopmadan milletin iradesiyle devleti bütünleştiren milli devletin mücadelesini veriyoruz. Milletin iradesini devletin idaresine dönüştürmenin mücadelesini veriyoruz” dedi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin artılarından bahseden Ersoy; “Biz milletin iradesinden kopmadan milletin iradesiyle devleti bütünleştiren milli devletin mücadelesini veriyoruz. Milletin iradesini devletin idaresine dönüştürmenin mücadelesini veriyoruz. Özellikle 1948-1952 arasında BM ve NATO üyeliğiyle beraber bir sistemin eline geçip 70 yıldan fazla bizim kontrolümüz dışında anlayışlar tarafından yönetildi. İlk kez yüzde 50+1 ile milletin değerlerinin doğrudan demokraside temsili var. İlk kez devlet operasyon yemiyor. İlk kez kaos ve türbülansa Türkiye’nin sokulduğu, en önemli kararların alınacağı dönemler iç karışıklıkların çıkarıldığı, uluslararası sisteme taviz verilmek zorunda kaldığı operasyonlar yapılmıyor. 1990-1999 arasındaki 9 yılı düşünün. Bu 9 yıl içerisindeki hükümetler ne kadar seri hükümetler yıkıldı, kuruldu. Şu an cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olmasaydı Afrin operasyonu yapılırken, uluslararası sistem üzerimize gelirken birileri anında gen soru verip hükümeti düşürebilirdi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olmasaydı, Adalet ve Kalkınma Partisi meclisten başbakan çıkarsaydı DEVA ve Gelecek Partisi kurulduğunda milletvekili transferiyle hükümeti düşürebilirlerdi. Şimdi böyle bir ihtimal kalmadı. Hükümeti düşüremiyorlar. Bunlar, milletin menfaatine olan işler. ‘Erdoğan ile Bahçeli cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini akşamdan sabaha getirdiler, Türkiye’yi tek adam yönetiyor’ gibi itibarsızlaştırmaya kalkanların niyetinin arka planına baktığınızda devletin anahtarının alıp kime teslim edeceğine bakmanız lazım” ifadelerini kullandı.

“PROBLEMLERİ CUMHUR İTTİFAKI ÇÖZECEKTİR”

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy; ülkedeki problemleri bildiklerini ve bu problemleri de çözecek olanın Cumhur İttifakı olduğunu ifade ederek; “Bugün lokantacıların problemi var mı diye sorsak biliyoruz ki problemler var. Esnafın durumu nasıl desek, birtakım problemler var denilecek. Ekonomik olarak problemleri biliyoruz. Bu problemleri çözecek olan iktidar, mevcut iktidar yani Cumhur İttifakıdır. Bunu da biliyoruz. Ancak çeşitli algılarla sanki Türkiye başka bir yere doğru gidiyor, sanki Türkiye’de her şey o kadar kötü yönetiliyor ki ‘bir an önce erken seçim yapılmalı’ diye çığırtkanlık yapan grup var. Tamam bunlara tepki gösteriyorsunuz, sandık istiyorsunuz. Defalarca sandık geldi, milletimiz oy verdi. Ancak milletimizin kabul ettiği cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine de bazıları diyor ki ‘bu sistem çok ucube sistem, tutmadı’ gibi şeyler söyleyerek algı yapmaya çalışıyorlar. Bu sistem tuttu. Bunların sıkıntısı şu; bugün Türkiye’de terörle mücadele inanılmaz etkin bir şekilde yapılıyor. Bugün yurt içinde neredeyse terörist sayısı sıfır noktasına geldi. Bunun dışında Afrin’deki askerlerimize ‘işgalci’ diyenler, müzakerelerde ‘kürdistan’, diyerek üzerine basa basa konuşmalarında söyleyenler başka bir hedefe doğru gidiyor. Bunların derdi, Cumhur İttifakı’nın kazanımlarının üzerini örterek başka hedeflere doğru gitmek. Biz problemlerimizi ailece oturur konuşuruz, hiçbirimizin birbirinden farkı yok. Ancak; bizi ayrıştırmaya çalışıyorlar, bölücü bir dil kullanmaya çalışıyorlar. Bunlara da müsaade etmememiz gerekiyor. Evet; Türkiye’de belli başlı sosyal, ekonomik, siyasi problemler olabilir. Biz bu problemleri hep beraber aşabiliriz. Bu bölücülere fırsat vermemeliyiz. Plan ve Bütçe Komisyonunda Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi yan yana oturuyor, karşı tarafta da İYİ Parti, CHP ve HDP oturuyor. Orada HDP’lilerden bir tanesi konuşmasında ‘kürdistan’ diyor, ‘kürt dilleri’ diyor, Afrin’deki askerlerimize ‘işgalci’ diyor; bir tanesi de kafasını çevirip ‘sen ne diyorsun?’ diyemiyor. Bunlardan bir şey olmaz. Özellikle düne kadar bizim yanımızda olup da eğer Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Gazi Meclis’in çatısı altında bir milletvekili ‘kürdistan’ diyor da askerimize ‘işgalci’ diyor da ona tepki göstermiyorsanız sizin de onlardan bir farkınız yoktur. Kimse algılara kapılmasın, problemleri sabahlara kadar oturalım konuşalım. Çözüm üretelim, ne yapılması gerekiyorsa yapalım” dedi.

‘MİLLETİMİZ İÇİN DAİMA NE GEREKİYORSA ONU SAVUNAN VE SÖYLEYEN BİR PARTİYİZ’

Muhalefetin erken seçim taleplerine değinen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan ise, seçimlerin zamanında yapılacağını ve Cumhurbaşkanı adaylarının da Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi. Aycan, “Kayseri’den duyurayım, 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayımız, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğandır” dedi. İttifak olarak yaptıkları çalışmalara da değinen Aycan, şunları söyledi: Biz Cumhur ittifakı olarak Adalet ve Kalkınma Partisi ile anayasa değişikliği yaptık. Ortak çalışmalarla vücut bulan sistem mevcut ve bu sistemin tüm kurumlara izleyebilmesi için destek vereceğimizi ifade ediyoruz.  Artık ülkemizde ki sınırlarımız içerisinde ki terörist sayısı 200’ün altına indi. Bunların hepsi Cumhur ittifakının başarısı. Biz dönüşüm yaşıyoruz. MHP olarak bunun farkındayız. Aslında muhalefet partisidir ama biz milletimiz için daima ne gerekiyorsa onu savunan onu söyleyen bir partiyiz. Yeter ki ülkemiz adına iyi işler yapılsın. Muhalefetin sürekli erken seçim çağrısı yaptığını anımsatan Aycan, seçimin zamanında yapılacağını kaydetti. Aycan, “Sürekli seçim çağrısında buluyorlar. Planınızı programınızı ona göre yapın. Seçimi 2023 Haziran’da yapacağız. Erken seçim olmayacak. Dünyanın genelinde bir ekonomik sıkıntı var. Siz sanayiciler bunu çok daha iyi biliyorsunuz. Bütün dünya ülkeleri küçülürken biz büyüdük. Cumhurbaşkanının ekonomik politikası var. Faizleri düşürdü. Böylelikle sanayicilere kredi vererek istihdamı artırarak büyümeyi amaçlıyor. Biz bu politikayı destekliyoruz inşallah bu politikalar başarılı olacak. Kurda bir artış var bir manipülasyon bir de gerçek kısmı var. Bir takım dış güçlerin bunların kullanması lazım. Daha önce de ABD dostumuz değildi. Ama birden ile bu durum açık açık belli oldu. Yeter ki iktidar yıpransın biz iktidar olalım diyen bir CHP var. Farkında mısınız Kılıçdaroğlu’nun ekonomi ile ilgili dediği bir şey yok, çözüm önerisi yok. Ekonomik bağımsızlıktan bir gelecek meselesidir. Ama bu ekonomik sıkıntıları birilerine mahcup olarak yapmamanız lazım” ifadelerini kullandı.

‘CHP, HDP’Yi MEŞRULAŞTIRMAYA ÇALIŞAN BİR PARTİDİR’

CHP’nin HDP’yi meşrulaştırmaya çalıştığını iddia eden Aycan, “Türkiye’deki yatırımlara karşı çıkan bir muhalefet partisinden bahsediyoruz. CHP Elçileri mektup yazıyor. Bu mandacılıktır. En son tezkere görüşmesi oldu. Ne yaptılar, PKK’nın isteği doğrultusunda hayır dediler. Türk askerini orada istemiyoruz demektir. Ayakları yere basmayan dışarıdan medet uman bir CHP var, onun yanında da HDP var. CHP, HDP’yi meşrulaştırmaya çalışan bir partidir. İYİ Parti ise bir gün milliyetçi oluyor, bir gün HDP ile kahvaltı yapıyor. Ona oy vermeyenlere de haçlı olarak nitelendiriyor. Evet ekonomik sıkıntılarımız var, lojistikte sıkıntımız var, petrolde sıkıntımız var. Ama her yerde bu sıkıntılar mevcut. Lojistikte tedarikçi sıkıntı var ve aşacağız. Nasıl aşacağız, birbirimize desteklerimizi sürdürerek. Cumhurbaşkanının politikalarını savunacağız. Cumhurbaşkanının ekonomi politikalarını savunacağız. Yabancı bankalar, IMF ve Amerika bankalarıyla olmaz. Dışa bağımlı olunursa ekonomimiz bu şekilde düzelmeyecek” şeklinde konuştu.

MHP’li Heyet, oda başkanları ve esnafları ziyaret ederken, MHP Melikgazi üye standında üye olmak isteyen vatandaşlara da rozetlerini taktı.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.