reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
Google News

KİMDER’den Gülşen’in açıklamalarına tepki

Son Güncelleme :

25 Ağustos 2022 - 18:16

/ 33 views kez okundu.
KİMDER’den Gülşen’in açıklamalarına tepki

Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği (KİMDER); şarkıcı Gülşen’in İmam Hatip mezunları hakkında, “İmam Hatip’te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” söylemlerine tepki gösterdi.

Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği (KİMDER); şarkıcı Gülşen’in İmam Hatip mezunları hakkında, “İmam Hatip’te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” söylemlerine tepki gösterdi.

Şarkıcı Gülşen’in Nisan ayındaki bir konserinde ‘İmam Hatip’te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor’ demesi sosyal medyanın gündemine oturdu. Verdiği konserde İmam Hatip mezunlarına ve mensuplarına yönelik söylediği ifadelerden dolayı Gülşen hakkında, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ soruşturma başlatılmış ve şarkıcı Gülşen evinde gözaltına alınmıştı. Konuyla alakalı olarak bir basın toplantısı düzenleyen KİMDER Başkanı Hacı Ali Çakıcı, Gülşen’in söylemleri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyerek, “Her zaman belirttiğim gibi toplumumuzun mihenk taşı olan, denge unsuru olan İmam Hatip mezunları ve mensuplarıyla ilgili bazı kendini bilmez insanların, irili ufaklı görüş beyan etmeleri ya da bununla ilgili haksız açıklamalarda bulunmaları, 10 kuruşluk bir paye elde edeceğiz düşüncesiyle milyonları içine alan bir kitleyi hedef alarak, yanlış kelimeler kullanmış olmaları her zaman için bizi derinden üzmektedir. Bugün itibariyle 81 ilimizde bu basın açıklamaları yapılıyor. Basın açıklamamızın ardından buradan hareket ederek, savcılığa gidip, suç duyurusunda bulunacağız” ifadelerini kullandı.

İmam Hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine katkı sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin oluşmasına ciddi katkıları olan eğitim kurumları olduğunu söyleyen KİMDER Sekreteri İbrahim Yerlikaya, “İmam Hatip Okulları bugünkü haliyle bundan 71 yıl; isim ve içerik olarak ise 109 yıl önce ülkemizin eğitim hayatına zenginlik katan ve özgün bir eğitim modeli olarak geçmişten bugüne kadar milyonlarca öğrenci yetiştiren gözbebeğimiz okullarımızdır. İmam Hatip Okulları ülkemizin gelişmesine katkı sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin oluşmasına ciddi katkıları olan eğitim kurumlarıdır. Bu okullar kurulduğu günden itibaren milletimizin yoğun teveccühüne mazhar olmuş, milletine, devletine ve vatanına aşkla hizmet eden nesiller yetiştirmiştir. İmam Hatip okullarında yetişen milyonlarca genç bugün eğitimden kültüre, spordan sanata, siyasetten teknolojiye kadar her alanda göğsümüzü kabartan çalışmalara ve başarılara imza atmaktadır. İmam Hatip Okulları; öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile bu ülkenin Milli Eğitim sisteminin bir parçasıdır. Eğitim sistemimiz içinde farklı kademelerde birçok farklı okul türü vardır ve İmam Hatip Okulları da bu okullardan biridir. Okul türleri içinde İmam Hatip Okullarını tercih ederek bu okullarda eğitim almak isteyen her bir vatandaşımızın tercihi, tıpkı diğer okul türlerini tercih eden vatandaşlarımızda olduğu gibi temel bir haktır ve saygıya layıktır. Bu husus temel insan hakları ve anayasamız açısından gayet açıktır. İmam Hatip Okullarının mezunları ve mensupları olarak farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve tehlikeli görüyoruz” diye konuştu.

Yerlikaya, “İmam Hatip okulları her türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacaktır. Ancak zaman zaman kendi çıkarları için suni gündem oluşturmak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında İmam Hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu alenen kin ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam Hatip Okullarının mensuplarına ve mezunlarına aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynen iade ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından dolayı kendisini şiddetle kınıyoruz. Bugün İmam Hatip Okullarımızda okuyan yaklaşık bir buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda on milyona yakın bir kitleyi çirkin iddialarla itham etmek toplumun fay hatlarıyla oynamaktır. Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, hukuk önünde hesap soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Toplumumuzu, aile yapımızı ve neslimizi ifsat etmeyi kendisine vazife bilen bu saygısız şahıs için tüm İmam Hatip Okulu mezunlarını ve mensuplarını, halkımızı hukuk önünde hesap sormaya davet ediyoruz. Önder İmam Hatipliler Derneği mensupları olarak bugün tüm illerimizde ve yerelde Kayseri KİMDER mensupları olarak bu açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz. Ardından Cumhuriyet Savcılıklarına söz konusu şahıs hakkında hukuki işlem yapılması için suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız” dedi.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.