reklam
hava 15° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 32,2611 % % 0.03
EURO 35,2303 % % 0.21
GRAM ALTIN 2.525,19 % % 0,98
ÇEYREK A. 4.128,68 % % 0,98
BITCOIN 67.121,93 % 0.018
SON DAKİKA
Google News

TÜRK BÜRO-SEN 2 NOLU ŞUBESİNİN 1. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Son Güncelleme :

08 Ekim 2022 - 17:39

/ 64 views kez okundu.
TÜRK BÜRO-SEN 2 NOLU ŞUBESİNİN 1. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türk Büro-Sen Kayseri 2 No’lu Şubesinin 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Kurulda konuşan Türk Büro-Sen Genel Başkanı Türkeş Güney; “Çok fazla sayıda memurun özlük haklarını düzeltmenin yolu unvan değişikliğinden geçiyor”

Türk Büro-Sen Kayseri 2 No’lu Şubesinin 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.  Yapılan kurulda Yönetim, Denetim ve Disiplin kurulu üyeleri belli oldu.  Adalet çalışanlarının özlük haklarının yeterli olmadığını ifade eden Genel Başkan Türkeş Güney, Adalet çalışanlarına da uzman katiplik unvanı istediklerini söyledi. Ayrıca Güney, ek ödeme, tazminat ve ek göstergeden en az faydalanan memur sınıfın adalet çalışanları olduğunu sözlerine ekledi. 2 No’lu Şube Başkanı Hacı Musa Şen ise,  “Bizler ayrılmadık sizlerle beraber daha güçlenerek yola devam edeceğiz. Bizim yolumuz hak ve hakikat yoludur” dedi.

“ADALET ÇALIŞANLARININ ÖZLÜK HAKLARI YETERLİ DEĞİL”

Fazla sayıda bulunan memurların özlük haklarını düzeltmenin tek yolunun unvan değişikliğinden geçtiğini söyleyen Güney : “Bunu kamu görevlilerine anlatıyoruz, Bürokrasiye anlatıyoruz. Biz diyoruz ki sendika şeyi istemiyoruz. Bize taraf birlik yapmayın bizden yana olmayın. Ama devleti savunun buradan gelen karaktere iyi bakın. Allah’ın rızasını gözeteceğiz. Cenab-ı Allah’ında bize yardımcı olacağına ben inanıyorum bu güne kadar gördüğümüz bizim her zor işimizi cenab-ı Allah kolay etti söyledik biz Allah’ın rızasını gözetiyoruz. Sahada bütün insanımızı da üyelerimizi de kitlemizi de cenabı Allah’ın yarattığı en değerli varlık olarak onlara öyle davranıyoruz. Bizim için sendika sayı değildir, rakam değildir kutlu bir sevdanın kutlu bir mücadelenin doğru bir davanın haklı bir davanın mücadelesidir. Ama mevzuat gereği sayıya ihtiyacımız var memurun hakkını hukukunu savunmak için sayıya ihtiyacımız var. bu sayı ondan önemli yoksa biz nizamı alem ülküsünün neferleriyiz Allah’ın nizamını yer yüzüne yayma neferleriyiz davasının neferleriyiz beşeri ilişkiler beşeri mücadeleler, inanıyorum ki bu hacıların hiçbir kimseyi ilgilendirmiyor. Sayın hazirun şimdi şubemiz adalet çalışanlarından oluşur, adalet çalışanlarımızın maalesef özlük hakları yeterli değil. Sebebi de adalet çalışanların önünde yükselebileceği bir unvan yok. Bir yazı işleri müdürlüğü var dünya kadar memur var. Bir tane müdür var, şimdi biz demek ki bu adalet çalışanları nasıl kurtaralım adalet hizmetleri sınıfı kurulmalıdır çünkü Türkiye de özlük hakları sınıflar itibari ile tespit ediliyor” ifadelerinde bulundu.

“ADALET ÇALIŞANLARINA UZMAN KATİPLİK İSTİYORUZ”

Adalet çalışanlarına uzman katiplik gibi mesleki unvan verilmesi gerektiğini söyleyen Güney;  “Ek ödememiz, ek göstergemiz zam ve tazminatlarınız mutlaka sınıflar itibari ile tespit ediliyor. Bizim bayram mevzuatımız, personel mevzuatımız genel idareci defteri şöyle tarif ediyor hiçbir uzmanlık gerektirmeyen herkesin yapabildiği işlerin bulunduğu sınıf diyor. Bu yüzden de genel idareci defter hizmetleri sınıfı ek ödeme olsun zam ve tazminatlar olsun ek gösterge olsun en az alan sınıf. bu sınıf miladını doldurmuş bu sınıfın birkaç sınıfın çıkması lazım en çok da adalet hizmetleri sınıfının çıkması lazım bunun için mücadele edeceğiz, Bu birincisi ikincisi ise adalet haklarının özlük haklarını nasıl düzeltiriz. Çok fazla sayıda memurun özlük haklarının düzeltmenin yolu unvan değişikliğinden geçiyor. Bir yazı işleri müdürlüğü unvanına ulaşacak bir kişi var. Ama çok sayıda adalet çalışanı var. Bunun için biz adalet çalışanlarına uzman katiplik istiyoruz. Mübaşirinde ,zabıt katibinde diğer personelin de gireceği sınavlarla elde edilecek unvan değişikliği uzman katiplik istiyoruz. Bunun bir örneğini maliyede yaptık. Gelir uzmanlığı var defterdarlık uzmanlığı var. Şu anda zabıt katibini, mübaşirini biz uzman katibi yapsak en az maaşı 3 4 bin lira artacak inşallah bununla ilgili kanun teklifimizi hazırlıyoruz. Personel genel müdürüyle görüştük onlar da dediler ki biz bakan beyle personelimizi nasıl kurtarırız bunun arayışı içindeyiz bu teklifinizden dolayı da teşekkür ediyoruz destekliyoruz bizde aynı şekilde düşünüyoruz dediler. Diğer biride arkadaşlar genel memurları kurtarmayı toplu sözleşmemiz önce dedim inşallah cenabı Allah 2023 yetki yılında bize yetkiyi nasip eder. Biz de masaya gideriz bütün hizmet kolumuzdaki memurlarımızın hakkını hukukunu savunuruz diyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Kayseri’de kurduğumuz 2 No’lu şubemize hayırlı ve uğurlu olsun diyorum ve hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

“BİZİM YOLUMUZ HAK VE HAKİKAT YOLUDUR”

Genel Kurulda konuşan Türk Büro-Sen Kayseri 2 No’lu Şube Başkanı Hacı Musa Şen; “Kayseri’de sendika hareketimiz 1992 yılında başlamış başladığı günden bu güne kadar geçerli sürede sendikamızın her kademesinde görev aldım. 2001 yılında 4688 sayılı sendikalar kanunu ile yeniden yerinde yapılan kayseri şube kurulunda yer aldım. Bugün ise gururla söyleyeceğim Türk Büro-Sen 2 No’lu şubemizde genel kurulunu yapmak, sizlerin desteğiyle yönetim kurulu adına bize nasip oldu. Bizler ayrılmadık sizlerle beraber daha güçlenerek yola devam edeceğiz. Bizim yolumuz hak ve hakikat yoludur” ifadelerini kullandı.

Yapılan 1. Olağan Genel Kurulda, Yönetim Kurulu asil üyeleri; Murat Kaya, Süleyman Bıyıklı, Osman Hulusi Meydan, Ömer Aldaş, Cengiz Öztürk, Sabahattin Atabey ve Abbas Ersoy’dan oluştu. Denetim Kurulu asil üyeleri; Şimşek Kılıç, Refik Eroğlu, Yüksel Aksoy, Oğuzhan Gezkaya ve Sabri Kayhan olurken, Disiplin Kurulu; Fatih Balet, Mehmet Baysal, Mehmet Fatih Koçak, Onur Osman Tokat ve Mehmet Karakuş asil üyeleri oldu.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.