reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
Google News

YENİDEN REFAH PARTİSİ 3. YILINI KUTLADI

Son Güncelleme :

23 Kasım 2021 - 12:23

/ 51 views kez okundu.
YENİDEN REFAH PARTİSİ 3. YILINI KUTLADI

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, partisinin 99 kurucu üyesi ile kuruluşunun 3.yılını kutladı. Parti kurulurken karşılaşılacak zorluklarını bildiklerini ifade eden Başkan Narin, önce Allah’a sonra da millete güvenerek yola çıktıklarını söyledi.

Necmettin Erbakan öncülüğünde 1969’da Milli Görüş Hareketinin Konya’da başlayan hareketin bugün 5. kez kuruluşunun 3.yılı Kayseri’de Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin’in yaptığı açıklama ile kutlandı. 23 Kasım 2018’de 99 kurucu üyesi ile birlikte yeniden siyasi hayatı başlayan Yeniden Refah Partisi 3. Yılında karşılaşılacak engellerin olduğunu bildiklerini ifade eden Başkan Narin; “Bundan 3 yıl önce, 23 Kasım 2018 Cuma günü 99 Kurucu Üyemizin imzalarıyla Yeniden Refah Partimizi kurduk. Partimizi kurduğumuz gün Ankara’da, Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri’nin dizinin dibinde çekmiş olduğumuz besmele ile, Eyyub-el Ensari Hz.’lerinin huzurunda yapılan dualarla yola revan olduk. Yeniden Refah Partimizi kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın 1969’da başlattığı kutlu yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı. Partimizi kurarken, yola çıkarken karşılaşacağımız zorlukları biliyorduk. Birinci 40 yılı bizzat yaşadığımız için, ikinci 40 yılda da nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk. Bütün zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlılığın, azmin, cihat şuuruyla çalışmanın, milletimizi, tüm İslam Alemi’ni ve tüm mazlumları maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında hiçbir beşeri gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık. Milli Görüş Lideri Erbakan Hocamızın, Eyy Milli Görüşçüler! Tarihe bakın inancınıza sarılın, milli görüşe sarılın zulüm ebedi olamaz, kötülük mutlaka hüsrana uğrayacaktır, batıl mutlaka mağlup olacaktır, Allah nurunu tamamlayacaktır sözlerine kulak vererek yola çıktık. Daha ilk günden itibaren en gür sedayla haykırdığımız gibi; biz bu yola çıkarken dış güçlere, holding patronlarına, medya patronlarına güvenerek yola çıkmadık, biz önce Allah’a sonra da bu aziz millete güvenerek yola çıktık” dedi.

“DAHA İLK ADIMLARINDA TAKİP EDECEĞİMİZ SİYASET ANLAYIŞINI DA TANIMLADIK”

Partinin kuruluş aşamasında takip edilecek politikayı tanımladıklarını belirten Başkan Narin; “Yeniden Refah Partimiz ‘in daha ilk adımlarında takip edeceğimiz siyaset anlayışını da tanımladık, dedik ki; Yeniden Refah Partimiz Milli Görüş zihniyetini temsil edecek, Milli Görüş’ün orijinal açılarından bir derece dahi sapma göstermeyecek, Hakkı üstün tutan, maneviyatçı, nefis terbiyesini esas alan siyaset yapacağız, siyaseti ibadet olarak gören anlayışla hareket edeceğiz. Dünyacı değil, ahiret öncelikli siyaset yapacağız. Reel politik değil, dava siyaseti yapacağız, partimiz siyasete zarafet ve nezaket getirecek. Kim yapmış olursa olsun doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilme erdemini gösteren siyaset yapacağız. Sadece eleştiren değil, çözüm üreten siyaset, gizli ajandası olmayan, samimi siyaset yapacağız. Önce dış güçler, önce imtiyazlılar anlayışı ile değil, önce millet anlayışı ile yapılan siyaset yapacağız. Söylemlerle eylemlerin uyumlu olduğu siyaset, gençlere daha çok yer verilen siyaset yapacağız. Geldiğimiz noktada Yeniden Refah Partimiz ‘in Türkiye genelinde yüz binlerce teşkilat mensubuyla var olan, çalışan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için projeler, çözümler üreten büyük bir teşkilat haline geldiğini görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bugün itibariyle 81 ilimizde, 900’den fazla ilçemizde teşkilatlarımızı kurduk. Pek çok ilimizde köy ve mahalle teşkilatlarımızı tamamladık. Hakkari’mizden Çanakkale’mize, Sinop’umuzdan Antalya’mıza ülkemizin her köşesini ahlak ve maneviyatın “Hilali”, bereketin ve kalkınmanın “Başağı” ile kuşanmış tabelalarımız ve bayraklarımız sarmış durumdadır. İl ve ilçe kongrelerimizin tamamlanması sonrasında, “1.Olağan Büyük Kongremizi” çoğunluğu gençlerden oluşan 40.000’den fazla kişinin katılımı ile, siyasi tarihimizin en büyük kongresi olarak gerçekleştirdik. Şu anda 200 bine yakın resmi üyemiz ve 50 bine yakın sandık baş müşahidimiz ile Yeniden Refah Partimiz, Türkiye siyasetinin her geçen gün hızla büyüyen gücü ve parlayan yıldızı haline gelmiş durumdadır. Medya ambargosu, anket manipülasyonları, yok sayma, “kim olursa olsun yeter ki Yeniden Refah olmasın” yaklaşımına rağmen, maddi kaynaklarımız sadece üyelerimizin ve gönüllülerimizin fedakarlıklarına dayalı olmasına rağmen, bu mesafeyi almış olmamız büyük bir başarıdır. Bu kadar kısa süre içerisinde, bu kadar muazzam bir teşkilat yapısının oluşturulması, bu düzeyde üye sayısına ulaşılması, Yeniden Refah Partisi bayrağının ülkemizin tamamında dalgalanıyor olması, sözümüzün, sesimizin bütün milletimize ulaşması, Yeniden Refah Partisi kadrolarının inancının, azminin ve Milli Görüş davasının bereketinin en büyük ispatıdır. Bu azim ve inançla “Yaşanabilir Bir Türkiye”, “Yeniden Büyük Türkiye”, “Hak ve Adaletin hakim olacağı Yeni Bir Dünya” hedeflerine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“İKİNCİ 40 YILIMIZDA BİRİNCİ 40 YILIMIZ GİBİ OLACAK”

Ülke gündeminde yaşanan gelişmeleri Yeniden Refah Partisi olarak ‘Hayra motor, şerre fren’ olma sloganı ile sürdüreceklerini belirten Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin; “Ekonomik krizden, İstanbul Sözleşmesi’nin yol açtığı sosyal sorunlara, işsizlikten, eğitimde yaşanan sıkıntılara, Kıbrıs’tan, Akdeniz’de karşı karşıya olduğumuz tehlikelere kadar birçok konuda, doğruya gönül rahatlığıyla doğru, yanlışa da kararlılıkla yanlış diyerek düşüncelerimizi aziz milletimizle paylaştık. Yeniden Refah Partimiz bütün bu konularda “Hayra Motor, Şerre Fren” olma fonksiyonunu en etkili şekilde icra etti. Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden imzasını çekmesi, Ayasofya’nın yeniden cami olarak ibadete açılması, çok sayıda valiliğimizin ve üniversitelerin zorunlu PCR Testi dayatmasından vazgeçmesi, EYT Mağdurları konusunun yeniden hükümetin gündemine girmesi, geçtiğimiz aylarda çiftçimizin elinde kalan ve çürüme tehlikesiyle karşı karşıya olan tarım ürünlerinin devlet tarafından satın alınması,  birinci 40 yılımızı tanımlayan bu kavramlar, Yeniden Refah Partimizin siyasetinde de vücut bulacak, ikinci  40 yıl da aynen birinci 40 yıl gibi, bereket, feraset, cesaret, dirayet, nezaket, adalet,  merhametle  dolu olacak” şeklinde konuştu.

Başkan Narin konuşmasını noktalarken teşkilat mensupları, parti üyeleri ve partiye gönül veren vatandaşlara teşekkürlerini sundu.

HABER: SERAP KAYHAN

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.